Pomoc dla obywateli Ukrainy

Powiększ obraz:

Pomoc dla rodziny z Ukrainy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzoziu, prosi o pomoc dla obywateli Ukrainy, którzy przebywają na terenie Gminy Brzozie. Potrzebne są im następujące rzeczy :

- kuchenka
- naczynia kuchenne (garnki, patelnie)
- artykuły gospodarstwa domowego
- pralka
Osoby zainteresowane pomocą, proszone są o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Brzoziu, tel. 564912925

Czytaj więcej o: Pomoc dla rodziny z Ukrainy
Powiększ obraz:

Spotkania z obywatelami Ukrainy

Organizacje pozarządowe „Chcepomagam” ( www.chcepomagam.pl ), Chorągiew Kujawsko- Pomorska ZHP ( www.kp.zhp.pl ), Fundacja New Story ( www.new-story.pl ) organizaują spotkania dla obywateli Ukrainy którzy wyjechali w związku  z wybuchem konfliktu zbrojnego na terenie Ukrainy po 24.02.2022 r. i posiadają status UKR a także  podlegających ustawie pomocowej.  Celem spotkań jest aktywizacja zawodowa oraz przedstawienie oferty kursów językowych  ob. Ukrainy. Osoby zainteresowane powyższymi spotkaniami proszone są o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Brzoziu. 

Czytaj więcej o: Spotkania z obywatelami Ukrainy

Działania Wojewody Kujawsko - Pomorskiego na rzecz uchodźców z Ukrainy

 

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że Wojewoda Kujawsko-Pomorski realizuje projekt nr 14/14-2022/OG-FAMI pt. „Działania Wojewody Kujawsko – Pomorskiego na rzecz uchodźców z Ukrainy”. Projekt jest współfinasowany ze środków unijnych. W ramach projektu, w Żninie, Nakle, Inowrocławiu, Świeciu uruchomiono punktu pomocy dla cudzoziemców. Mogą oni uzyskać tam wsparcie niezbędne w codziennym funkcjonowaniu w Polsce. Przewidziane są min. dyżury radców prawnych, asysta psychologa czy pomoc w zakresie dokumentacji urzędowej. Szczegółowe informacje o zakresie pomocy znajdują się pod linkiem : https://cudzoziemiec.bydgoszcz.pl/

Czytaj więcej o: Działania Wojewody Kujawsko - Pomorskiego na rzecz uchodźców z Ukrainy
Powiększ obraz:

Podziękowania

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzoziu składa serdeczne podziękowania mieszkańcom Gminy oraz lokalnym przedsiębiorcom za zaangażowanie się w dostarczaniu rzeczy, żywności oraz artykułów higienicznych dla obywateli Ukrainy przebywających na terenie Naszej Gminy. Osoby przebywający na Naszym terenie bardzo chętnie z Państwa darów korzystali i są wdzięczni za każdą otrzymaną pomoc. 

 

 

Czytaj więcej o: Podziękowania

Potrzebny fotelik dla dziecka

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzoziu informuje, że osoby które mogą przekazać fotelik oraz podkładkę do samochodu dla dzieci z Ukrainy, które przebywają na terenie naszej gminy proszone są o kontakt z koordynatorem do spraw darów Panią Arletą  Skowrońską   tel. 56 49 129 25.

Czytaj więcej o: Potrzebny fotelik dla dziecka