Występy w szkole w Jajkowie

 

W sobotę, 16 marca w Szkole Podstawowej w Jajkowie odbył się Festyn Wiosenny połączony z X-leciem Wioski Tematycznej Początku Życia. W festynie aktywnie uczestniczyli seniorzy z Brzozia, którzy przygotowali przedstawienie na temat obrzędów i zwyczajów wielkanocnych. Występ zebrał gromkie owacje.

Festyny szkolne mają długie tradycje. Ich cele są różne, ale ten typowo wiosenny miał na celu spotkanie integracyjne różnych pokoleń, przedświąteczne przygotowania i zakupy, a także uhonorowanie Wioski Tematycznej Początku Życia w związku z jej X-leciem. Były liczne występy dzieci z oddziałów przedszkolnych, jak również tych z różnych klas Szkoły Podstawowej w Jajkowie. Z przedstawieniem na temat obrzędów i zwyczajów wielkanocnych wystąpił też Klub Seniora "Brzozowy Raj" z Brzozia. Kolorowe kostiumy i starannie przygotowana scenografia, pozwoliły przenieść się wszystkim w czasie i oglądać polską wieś z jej obrzędami i tradycjami.

Występ zebrał liczne owacje, a seniorzy zaśpiewali jeszcze na koniec dwie piosenki, w tym jedną o Jajkowie. Było wesoło, liczne stragany zapraszały do zakupów, a w klasach przygotowano ciekawą ofertę gastronomiczną. Furorę robił też rzut jajem na odległość na boisku szkolnym. Były nagrody. To sobotnie przedpołudnie można było spędzić wesoło i rodzinnie, łącząc pokolenia.