Tańczymy bachatę

Bachata to uczuciowy  taniec wywodzący się ze słonecznej i ciepłej Dominikany. Cechy charakterystyczne tego zmysłowego tańca to krok na cztery, duża praca bioder i uczucia między partnerami. Ale ten taniec można też tańczyć solo.

Ten taniec stworzyli służący, pracujący na wiejskich obszarach ciepłej Dominikany, którzy kończyli ciężki dzień śpiewem i przygrywaniem na wykonanych przez siebie instrumentach. W czasie tego latynoamerykańskiego tańca możliwe jest uwolnienie emocji u osób nieśmiałych, poznanie własnego ciało i zbliżenie się partnerów do siebie. Treningi bachaty pomogą wzmocnić kondycję, ukształtować sylwetkę i zrzucić zbędne kilogramy.

Seniorzy z Klubu Seniora "Brzozowy Raj" trenują ostro. Kiedy osiągną doskonałość, na pewno pokażą taniec na forum publicznym. Tymczasem treningi idą pełna parą, a chęci są ogromne. Choć bachata kojarzona jest z tańcem parowym, to oczywiście można ją tańczyć solo. Seniorzy jednak zdecydowali się na tańce parami, choć nie są to tylko pary mieszane. W ostatnich latach taniec ten zyskał ogromnie na popularności, nic więc dziwenego, że na zajęciach tanecznych wybór padł na bachatę. Ze względu na różnorodność stylów możliwe jest dostosowanie tempa i techniki do indywidualnych umiejętności.