Integracja czterech klubów seniora

W Wiejskim Domu Kultury w Karbowie, w czwartek, 5 października odbyło się spotkanie integracyjne klubów seniora z powiatu brodnickiego. Tego popołudnia spotkali się seniorzy z klubów w Szabdzie, Brzoziu, Osieku i Zbicznie.

W wielu miastach, miasteczkach i wsiach działają kluby seniora. Są to miejsca spotkań ludzi nie tylko w podobnym wieku, lecz także o wspólnych zainteresowaniach i energii do działania. Program zajęć klubu zależy od potrzeb, uzdolnień oraz własnej inwencji klubowiczów. Kluby są nie tylko miejscem spędzania wolnego czasu i towarzyskiej integracji. Oferują również wzajemną pomoc, dzielenie się doświadczeniami i wsparcie w trudnych życiowo sytuacjach.

Seniorzy w takich klubach spędzają czas aktywnie. Jeżdżą na wycieczki, tańczą, śpiewają, uczą się obsługi komputera, mają zajęcia z psychologiem, rehabilitantem, gimnastykują się, grają w karty, gotują, a także tworzą różne ciekawe rzeczy. Wraz z wiekiem nie traci się swoich zdolności, talentów, ciekawości świata i ludzi. Seniorzy wciąż mają ochotę dzielić się swoimi pasjami i robić coś pożytecznego – dla innych i dla siebie.

Seniorzy z Brzozia przyjęli zaproszenie głównego organizatora spotkania Wójta Gminy Brodnica Adama Zalewskiego i integrowali się wraz z pozostałymi klubami w Karbowie. Przy wspólnym stole wymieniali się doświadczeniami, a przy dobrej muzyce ćwiczyli umiejętności taneczne. Grupę seniorów z gminy Brzozie w imieniu wójt Danuty Kędziorskiej-Cieszyńskiej reprezentowała przewodnicząca Rady Gminy Brzozie Maria Florkiewicz.

Występy seniorów i niezwykle dopracowany występ Klubu Młodzieżowego "Uśmiechnięte buźki" w Karbowie, który przygotował inscenizację wiersza Juliana Tuwima "Rzepka", zebrały gromkie brawa od wszystkich uczestników. Było wiele śmiechu i dobrej zabawy. I oczywiście tańce do późna.