Seniorzy zwiedzają Polskę. Wycieczka do Malborka

Jako że pogoda pozwoliła na udaną wycieczkę, seniorzy z klubu "Brzozowy Raj" zwiedzali Polskę. W ramach wycieczki wybrali sie tym razem do Malborka. Zwiedzili zamek krzyżacki i ogladali dinozaury w naturalnej welkości w DinoParku. Było też kino 5D.

Początek października zafundował letnią pogodę. Skorzystali z tego seniorzy z Klubu Seniora "Brzozowy Raj" i w ramach zajęć klubowych wybrali się na wycieczkę do Malborka. Wzniesiony na prawym brzegu Nogatu zamek budowany był w kilku etapach od 1280 do poł. XV w. przez zakon krzyżacki.

W 1961 roku na terenie malborskiego zamku krzyżackiego powstało muzeum historyczno-artystyczne, które przez lata swojej działalności zgromadziło ponad 40 tys. eksponatów. Muzeum prowadzi działalność archeologiczną, a także w zakresie historii oraz historii sztuki, a do tego oferuje wiele atrakcji dla zwiedzających. W 1997 roku zamek krzyżacki w Malborku został wpisany na listę UNESCO.

Seniorzy z wielkim przejęciem oglądali zamek i słuchali ciekawych historii, o których opowiadał im przewodnik. Atmosfera tego miejsca udzieliła się wszystkim. Było to z pewnością niezwykłe przeżycie, które zapadło w pamięć. Po obiedzie, który także był w programie wycieczki, zwiedzano DinoPark. Atrakcjami w nim był park smoków, muzeum skamieniałości, ścieżka edukacyjna z ruchomymi dinozaurami i kino 5D.

Na ścieżce edukacyjnej można spotkać około czterdziestu ruchomych dinozaurów, które w otoczeniu zieleni lasu przeprowadzają przez poszczególne okresy w dziejach Ziemi. Na ścieżce dydaktycznej o długości 1350 metrów można zobarczyć jak wyglądały te zwierzęta setki milionów lat temu. Jest to wspaniały zbiór informacji wraz z realistycznie wyglądającymi dinozaurami. Eksponaty wydają dźwięki, ruszają głową, ogonem, powiekami, a nawet brzuchem – imitując oddychanie!

W muzeum skamieniałości prezentowana jest kolekcja stanowiąca szczątki zwierząt i roślin oraz ślady ich działalności zachowane w skałach. Całość ozdabia piękny model szkieletu dinozaura zlokalizowany w centralnym punkcie muzeum.

Kino 5D to supernowoczesne efekty audio – video, połączone z salą kinową do efektów specjalnych. Nadszedł czas na nowe doznania i niezwykłe wrażenia! Kino 5D Extreme to przykład najnowocześniejszej formy rozrywki, którą śmiało możemy nazwać rozrywką przyszłości. To właśnie tu widz znajdzie się w samym sercu wydarzeń i stanie się aktywnym uczestnikiem seansu filmowego. Oprócz walorów rozrywkowych kino 5D Extreme spełnia również funkcje edukacyjne.

Po pełnym niezwykłych doznań DinoParku został już tylko powrót. Zmęczeni całym dniem wrażeń seniorzy wrócili do domów.