Bal 100 Serc

 

Minęły czasy, gdy seniorzy w ciepłych kapciach zasiadali przed telewizorami lub seniorki robiły na drutach. Teraz to ludzie aktywni, pełni wigoru, którzy korzystają w pełni z jesieni życia. I z pewnością widać to w naszej gminie. To właśnie seniorów z gminy Brzozie zaprosiła do wspólnej zabawy wójt Danuta Kedziorska-Cieszyńska. W balu wzięli także udział seniorzy z klubu "Brzozowy Raj".

Bal 100 Serc odbył się w nowo otwartej świetlicy wiejskiej w Jajkowie, w dniu 9 lutego. Sala została pięknie udekorowana i wchodziło się do niej po czerwonym dywanie. Było więc światowo. Gości witały i zapraszały do stołów pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który był współorganizatorem balu. Elegancko udekorowane stoły, w tonacji złoto-zielnej, zapraszały gości do niepowtarzalnego spędzenia tego wieczoru.

Zabawę rozpoczęto uroczystym polonezem zatańczonym przez Klub Seniora “Brzozowy Raj”, którego poprowadziły w trzech pierwszych parach: Wójt Gminy Brzozie Danuta Kędziorska-Cieszyńska, przewodnicząca Rady Gminy Brzozie Maria Florkiewicz i kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Ewa Graczyk-Baron. Widać było, że seniorzy z klubu nie próżnowali i wyćwiczyli go solidnie. Teraz wydało się, dlaczego tak intensywnie go ćwiczyli w klubie seniora. Ale to nie koniec, bowiem seniorki zatańczyły także liniowy taniec country - kowbojkę.

 Po powitaniu gości i przemówieniach nadszedł czas na ciepłą kolację i wspólną zabawę. Były też dodatkowe atrakcje – występ znanego iluzjonisty. Seniorzy bawili się znakomicie, co widać na załączonych zdjęciach. Gości zabawiał muzycznymi hitami DJ Jano, a bal poprowadzili koordynator Klubu Seniora Maria Świderska i Marek Tęgowski, który miał w klubie seniora zajęcia muzyczne.

 Swoją obecnością zabawę zaszczycili goście – a wśród nich wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska, organizatorka balu, zastępca wójta Grażyna Grzecznowska, w imieniu poseł Joanny Borowiak – Krzysztof Jasieniecki, radni powiatowi Małgorzata Smoczyńska i Arkadiusz Orłowski, przewodnicząca Fundacji “Niesiemy Dobro” Dorota Osicka, prezes Fundacji “Rozwój i Edukacja” w Górznie Dominika Sakowicz, proboszcz parafii w Brzoziu ksiądz kanonik Wiesław Wyszkowski, proboszcz parafii w Boleszynie ksiądz kanonik Piotr Nowak, przewodnicząca Rady Gminy Brzozie Maria Florkiewicz z radnymi, sołtys Jajkowa Teresa Gacek i radna Iwona Wiśniewska – pełniące rolę gospodyń obiektu znajdującego się na ich terenie, a także sołtysi, pracownicy GOPS-u i Gminy Brzozie.

Salę udekorowały pięknie i czuwały nad całością pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pod kierownictwem Ewy Graczyk-Baron.

Bal karnawałowy to okazja do zabawy, tańców i integracji seniorów. Aktywizacja jest bardzo ważna, bo dzięki niej seniorzy mają kontakt z ludźmi, a przez taniec poprawia się ich kondycja fizyczna, a więc są to same plusy dla ducha i dla ciała. Seniorzy z gminy Brzozie tańczyli do późnych godzin nocnych, a wychodziło im to rewelacyjnie. Zapewne to nie ostatnia taka impreza i będą inne bale.