Dzień Seniora w gminie Brzozie

 

 

W dniu 16 listopada klubowicze z Brzozia obchodzili uroczyście Dzień Seniora. To dzień niezwykle ważny, bo seniorzy pełnią istotną rolę w społeczeństwie. Ich doświadczenie i mądrość są nieocenione, a dzięki nim młodsze pokolenia mogą czerpać z bogactwa przekazywanej wiedzy. Światowy Dzień Seniora stanowi doskonała okazję do wyrażenia szacunku i wdzięczności wobec osób starszych.

Seniorzy pełnią ważną rolę w każdej rodzinie. Nadal dbają o swoje dorosłe już dzieci i wspierają je w trudnych chwilach. Pomagają w wychowywaniu swoich wnuków, dla których są niesamowitą skarbnicą wiedzy z dawnych lat. Na szczególną uwagę zasługują seniorzy, którzy znajdują się w trudnych sytuacjach życiowych takich jak samotność, izolacja oraz brak samodzielności, przez co wymagają pomocy w codziennym funkcjonowaniu. I dlatego bardzo ważną rolę odgrywają tu kluby seniora, które działają na terenie gmin i miast. Klub Seniora "Brzozowy Raj" integruje sporą grupkę seniorów, którzy spotykaja sie w nim kilka razy w tygodniu.

W tak ważnym dniu, jakim jest Dzień Seniora, do klubu zawitali zaproszeni goście na czele z wójt Danutą Kędziorską-Cieszyńską. Były to osoby, dziękim którym klub działa i osoby współpracujące z klubem. Świętowanie rozpoczęła koordynator klubu Maria Świderska, która powitała gości i nawiązała swoim przemówieniem do obchodzonego święta. Po niej głos zabrała wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska i przewodnicząca Rady Gminy Brzozie Maria Florkiewicz. A dalej były prezenty, uroczysty obiad, przekąski i słodycze przygotowane przez seniorów. Nie obyło się bez wesołych rozmów i okolicznościowych tańców. Bawiono się przez wiele godzin.