Seniorzy na otwarciu studia nagrań w Brzoziu

Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i zwycięstwa. To dzień niezwykle ważny dla Polaków, bowiem w tym roku celebrowano 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W gminie Brzozie ten dzień jest zawsze uroczyście obchodzony. W tym roku połączono go z otwarciem i oddaniem do użytku dużej inwestycji. To nowoczesna i w pełni wyposażona sala widowiskowa wraz ze studiem multimedialnym.

Inwestycja składa się z trzech pomieszczeń.  Pierwsze z nich to sala widowiskowa z profesjonalną, modułową sceną, nowoczesnym oświetleniem i nagłośnieniem, a także z wieloma instrumentami muzycznymi. Sprzęt pozwala na projekcje tradycyjne i hologramowe. Obok sali widowiskowej znajduje się reżyserka czyli control room. Ma ona profesjonalną czterokomorową konsoletą, za pomocą której można nagrywać koncerty, miksować i tworzyć utwory. Trzecie z pomieszczeń to tzw. liveroom, w którym docelowo będą znajdowały się instrumenty muzyczne. Będzie ono przeznaczone do prób zespołów nagrywających utwory. W liveroomie znajduje się kabina wokalna – całkowicie wygłuszone pomieszczenie, wyposażone w tablet z podglądem na reżyserkę, mikrofon i słuchawki.

Seniorzy z gminy Brzozie także mieli swój udział w otwarciu studia nagrań. Zespół "Wszyscy Razem", w którym czynnie uczestniczą także seniorzy z Klubu Seniora "Brzozowy Raj" śpiewał na scenie pieśń patriotyczną "Ułani" i hymn państwowy. Koncert wprowadził gości w niepowtarzalny nastrój – melancholijny i nadzwyczaj uroczysty. Także w sali wystawowej w Klubie Seniora “Brzozowy Raj” seniorzy we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Brzoziu przygotowali wystawę poświęconą polskim Symbolom Narodowym, której materiały udostępnił IPN. To bardzo ważne, że w tak ważnej uroczystości dla mieszkanców gminy uczestniczyli przedstawiciele różnych pokoleń.